Sarayköy ve Üzerlik İstasyonlarının YERLİSİNYAL Kabul Testleri Tamamlandı

Bu Haberi Paylaş

TÜBİTAK RUTE ve TCDD iş birliğiyle yerli ve millî olarak geliştirilen YERLİSİNYAL teknolojisini ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda farklı bölgelerde hız kesmeden uygulayarak sinyalizasyon ağımızı genişletiyoruz.

Yürütülmekte olan YERLİSİNYAL projeleri kapsamında, Ortaklar-Aydın-Denizli demiryolu hattında yer alan istasyonlar hızla birbirine bağlanıyor. Kabul testleri tamamlanan son istasyonlar Sarayköy ve Üzerlik İstasyonları oldu. Bu sayede Köşk-Sarayköy İstasyonları arasındaki ~102 km’lik hatta bulunan 9 istasyon ve açık hat bölgeleri yerli ve millî sinyalizasyon sistemine sahip oldu.

TÜBİTAK RUTE, Türkiye’nin sinyalizasyon ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş, uluslararası standartlara uygun, genişleyebilir, esnek, ekonomik ve yerli kaynaklarla desteklenen bir demiryolu sinyalizasyon sistemi teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Kabul testlerinin uygulandığı programda TCDD 3. Bölge Müdürü ve TÜBİTAK RUTE Enstitü Müdür Yardımcısı ile beraberlerindeki heyet, Sarayköy İstasyonu’nda incelemelerde bulunarak sistemler hakkında bilgi aldı.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler