TÜBİTAK RUTE ve ASPİLSAN Arasında Proje Sözleşmesi İmzalandı

Bu Haberi Paylaş

Ülkemizi lityum iyon pil teknolojileri alanında daha ileriye taşımak adına TÜBİTAK RUTE ile ASPİLSAN arasında proje sözleşmesi imzalandı.

Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF) 21’de savunma sanayiine ivme kazandıracak, kurumlar arasındaki iş birliğini güçlendirecek anlaşmalar birbiri ardına imzalandı. Bu anlaşmalardan biri de, TÜBİTAK RUTE ile ASPİLSAN arasında imzalanan “Lityum İyon Pil ve Alt Bileşenlerinin Geliştirilmesi ” proje sözleşmesi oldu. Proje sözleşmesine TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK RUTE Enstitü Müdürümüz Dr. Mehmet Ali Çimen ile ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı Necati TEKİN ve ASPİLSAN Enerji Genel Müdürü Ferhat Özsoy imza attı.

İmzalar atılırken konuşan TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TÜBİTAK’ın hem teknoloji geliştirme hem de teknolojinin geliştirilmesinde altyapının kullandırılması konusunda yetkili bir kurum olduğunu ifade ederek, başlatılan projenin TÜBİTAK’ın asli görevi olan teknolojiyi geliştirmek ile bu teknolojinin önemli paydaş kuruluşu ASPİLSAN tarafından ürünleştirilmesi sürecinde hayırlı bir girişim olduğunu belirtti.

Soru ve önerileriniz içinİletişime Geçin

En Yeniler